ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Warsztaty pieczenia chleba

Po kłopotach technicznych przekazujemy relację Marty Świć z warsztatów pieczenia chleba.

19 kwietnia 2013 r.

Warsztaty Pieczenia Chleba, na które przybyły prawdziwe tłumy.

Zacznę jednak od gości.

Stowarzyszenie Ósmy Kolor Tęczy jest bardzo gościnne. Miały okazję przekonać się o tym, dziennikarka Tygodnika Podlaskiego- Ewelina Burda oraz przedstawicielki firmy AXA.

Reporterka starała się uchwycić ideę stowarzyszenia, klimat i zapewne obwieści szerszemu gronu jego istnienie. Rozmawiała z uczestnikami spotkania. Artykuł ukaże się wkrótce.

Niemniej jednak, już teraz dziękujemy za zainteresowanie.

Natomiast kolejne panie – z firmy AXA, przedstawiły ofertę ubezpieczeń na wypadek różnych wypadków losowych. Umiliły też czas podopiecznym, rozdając im białe balony z firmowym logo. Dzieciaki miały prawdziwą frajdę z takiego prezentu, dla nich też była przejażdżka bryczką.

Gwoździem programu był jednak pokaz robienia ciasta chlebowego różnego rodzaju, przez znakomitą w tej profesji, Wice Prezes Stowarzyszenia – Marię Zegar. Z uśmiechem, sercem i pasją pokazywała i cierpliwie tłumaczyła proces wyrabiania domowego chleba. Rodzajów, smaków bez liku, bo też chętnych do degustacji nie brakowało. Każdy chleb smakował inaczej, zależnie od dodatków, takich jak ziarna dyni, czy słonecznika; był też chleb marchewkowo – selerowy. Wszystkie wymagają pracy, serca i czasu, a tego ostatniego było najmniej. Mimo wszystko, w trakcie spotkania zdążyły się upiec cudne cztery bochenki. Dla odważnych, którzy chcieli spróbować własnych sił w pieczeniu chleba, pani Maria rozdawała przepisy oraz zakwas chlebowy.

Jej czarodziejskie ręce spełniły swoje zadanie. Było pysznie, przytulnie, domowo. Gwar głosów mieszał się ze śmiechem, świeżutkim pieczywem zajadali się wszyscy.

Relację z warsztatów znajdziecie także na stronie iledzisiaj.pl


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Astro

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Dawid Szczygielski

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test