ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

6 lat od „przeprowadzki” na Parkową 2

Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy” 31 sierpnia 2017 r. oficjalnie stało się pełnoprawnym właścicielem tzw. wodomistrzówki – budynku na ul. Parkowej, zajmowanego niegdyś przez Spółkę Wodną.

Przypomnijmy notkę ze strony Urzędu Miasta:

Oficjalnego przekazania budynku, na ręce Sylwii Marczuk, prezes stowarzyszenia, dokonał Radosław Kiciński, Dyrektor Departamentu Mienia i Inwestycji z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

– Dzięki wielkiemu zaangażowaniu pani prezes jak i osób związanych ze stowarzyszeniem, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski postanowił przekazać ten budynek na działalność stowarzyszenia. Decyzja jest poparta szerokim i szczytnym działaniom, jakie prowadzi stowarzyszenie. Takie inicjatywy jak podkreślał marszałek, zawsze mogą liczyć na jego poparcie – mówił R. Kiciński.

Głos zabrała także prezes stowarzyszenia, która w imieniu swoim, jak i podopiecznych podziękowała za tą decyzję. – Zapewniam, że ten budynek będzie dobrze wykorzystany i każdy, kto będzie potrzebował pomocy, znajdzie ją właśnie tutaj – mówiła.

Swoje zadowolenie wyraził także zastępca burmistrza, Tomasz Stephan. – Cieszę się, że stowarzyszenie wystąpiło z tą inicjatywą i pomysłem przejęcia budynku. Kiedy miasto otrzymało w postaci darowizny od Urzędu Marszałkowskiego ten lokal miało pewne pomysły i plany jak go zagospodarować. „Na szczęście” – tak dzisiaj możemy powiedzieć – nie doszły one do skutku. W imieniu swoim jak i burmistrza Jerzego Rębka życzę, aby służył tym pięknym działaniom jak najdłużej.

Dotrzymaliśmy słowa. Od momentu przejęcia budynku Zarząd, członkowie stowarzyszenia oraz cała masa ludzi dobrej woli czyni starania, by siedziba stowarzyszenia stawała się przyjaznym miejscem dla młodszych i starszych osób niepełnosprawnych. Wzrasta także liczba członków „Ósmego Koloru Tęczy”

Dzięki wsparciu przeprowadziliśmy remonty wewnątrz i na zewnątrz siedziby. Obiekt pięknieje i wzbogaca swoją ofertę ( to m. in. mini-siłownia, stół do masażu, przestronny „duży” pokój, dobrze wyposażona kuchnia).

Parkowa 2 tętni życiem.

Dziękujemy wszystkim wspierającym „Ósmy Kolor Tęczy”. Instytucjom, osobom prywatnym, wolontariuszom.

Bez cienia przesady można stwierdzić, że 31 sierpnia 2017 r. był nie tylko ważną datą w najnowszej historii stowarzyszenia, ale także ożywczym bodźcem do różnorodnych działań, służącym lokalnej społeczności.


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Jakub Hapka

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Marek Młynarczyk

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test