ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Wspomnienie: „To, co się osiąga – daje wiarygodność” – spotkanie z Anną Chwałek

Anna Chwałek – mama autystycznego Kuby, prezes Stowarzyszenia Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej była pierwszym gościem kontynuowanego cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi w „Ósmym Kolorze Tęczy”.

Szukanie pomocy dla swojego dziecka dało jej impuls do działania i pomysł założenia przedszkola, które dawałoby finansową stabilizację. Rok myślała nad strategią, zaczynała od 6 uczniów w 2 klasach, pomagali jej wolontariusze. Jak podkreślała, nie chciała zakładać „klubu mam-płaczek”. Myślała o stworzeniu kompleksowego centrum, przeznaczonego dla kolejnych etapów edukacji.

Odwaga pójścia krok naprzód

W otwartym w maju 2019 r. Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem pracuje z blisko 250 podopiecznymi. Przedszkole liczy 14 oddziałów, a centrum edukuje 58 uczniów.

Pani Ania opowiedziała nam czym jest autyzm (coraz powszechniejszy, szacunki mówią o 1 autystycznym dziecku na 58 przychodzących na świat) i nagromadzonych wokół niego mitach, o trudnych początkach powstawania stowarzyszenia, trenowaniu sytuacji społecznych.

Miałam szczęście do dobrych, mądrych, empatycznych ludzi

Chwałek podkreślała rolę i siłę pracowników oraz o potrzebie działania lokalnie. Budowaniu systemu przy niewystarczających, ale zauważalnych pierwszych krokach państwowych rozwiązań.

Nie zabrakło pytań z sali, od rodziców dzieci autystycznych.


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Jakub Hapka

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Grzegorz Fijałkowski

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test