ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Tęczowa Biesiada

Koncert, koncert, koncert, jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie” – tak śpiewała Magda Umer.

Parafrazując te słowa – koncert tęczowy na serc wiele, niosący dobro i radość w ostatnią karnawałową niedzielę – odbył się w Sali Kina Oranżeria w niedzielę 2 marca 2014.

Prezes Stowarzyszenia powitał wszystkich słowami:

Mili Goście różnego wieku i urzędu!

Po raz kolejny mam wielki zaszczyt otworzyć uroczystość, która wpisuje się w działania Stowarzyszenia Ósmy Kolor Tęczy. Dziś przed nami Tęczowa Biesiada! A jak przystało na biesiadę będziemy smakować, oglądać, słuchać….

Wszystko za sprawą sympatyków oraz członków naszego Stowarzyszenia, w imieniu których serdecznie Państwa pozdrawiam. Zapraszam na niezapominajkowy koncert, na aukcję wytworów rękodzieła. Dziękuję Sponsorom za hojność, mediom za obecność. Wszystkim Państwu życzę dobrych wrażeń!

Po krótkim powitaniu przez Prezesa Wiesława Trykacza na scenie wystąpił Wielopokoleniowy Zespół Śpiewaczy „Niezapominajki” z Turowa, którego kierowniczką jest pani Jadwiga Cisak, a opiekunem artystycznym pani Aldona Sadowska. Oprawę muzyczną zapewnili Karol Korólczyk – skrzypce, Jakub Chud i Jarosław Stefaniak- instrumenty klawiszowe. Zespół, w przepięknych ludowych strojach zaprezentował staropolskie piosenki, których już nie usłyszymy w rozgłośniach radiowych np. „Lipka”, „Czerwone Jabłuszko”, „Czerwone Jagody”.

Autorką wierszy i scenki kabaretowej pt.,,Wywiad z producentką ziemniaka” jest Jadwiga Cisak. Koncert prowadziła Katarzyna Wileńska, która powitała wszystkich wierszem swojego autorstwa.

Skład zespołu:

Dorośli: Elżbieta Dębińska, Grażyna Osak, Elżbieta Golec, Jadwiga Osak, Jadwiga Cisak, Barbara Grzywaczewska, Barbara Musiatowicz, Agnieszka Kondraszuk.

Dzieci: Monika Marczuk, Julia Borkowicz, Natalia Puskasz, Weronika Grudzińska, Katarzyna Musiatowicz, Natalia Tarkowska, Łucja Sadowska, Piotr Marczuk, Sebastian Gomółka, Maciej Kondraszuk, Jakub Chud

Występ zespołu przeplatany był licytacjami rękodzieła: ozdób wielkanocnych, stroików, pisanek, przedmiotów użytkowych, jak również obrazów ręcznie malowanych i wielu innych przepięknych rzeczy. Licytacje w bardzo przekonujący sposób prowadził Mariusz Szczygieł. Zaś autorami tych dzieł byli uczniowie z zaprzyjaźnionych z nami szkół i ośrodków: Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim, Szkoła Podstawowa w Lisiowólce, Szkoła Podstawowa w Paszkach , Zespół Szkół z Wohynia, Szkoła Podstawowa w Domaszewnicy, Zespól Szkół z Komarówki, WTZ Kolembrody ,Zespól Szkół z Ulana, SOSW im Zofii Sękowskiej w Radzyniu. Wszystkie przedmioty można dokładnie obejrzeć na stronie stowarzyszenia.

Smakowite domowe wypieki drożdżowe przygotowały Panie z Turowa i Radzynia Podlaskiego:

Jadwiga Cisak, Barbara Grzywaczewska, Agnieszka Kondraszuk, Alina Ziątek, Urszula Kudzio, Osak Grażyna, Osak Jadwiga, Lidia Mazurek, Iwona Musiatowicz, Barbara Musiatowicz, Elżbieta Golec.

Zebrana kwota do puszek kwestarskich podczas aukcji i kiermaszu wynosi 3687złotych 04 grosze. W tym z aukcji 1750 złotych

Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na turnus rehabilitacyjny dla naszych podopiecznych, jak również na poszukiwania radzyńskiego alpinisty Piotra Bogdanowicza (10% zebranej kwoty).

Tęczową Biesiadę Prezes Stowarzyszenia zakończył słowami:

Czas zakończyć dzisiejsze spotkanie, które dla nas Rodziców dzieci niepełnosprawnych jest jasnym punktem w szarej codzienności. Ta uroczystość dała nam wytchnienie od narzekania na los, na niekończące się troski. Mam nadzieję, że stała się nauką nowych zachowań, nauką wyrażania wdzięczności.

Dziękujemy Panu Bogu, bo wszystko co dobre jest Jego dziełem. Dziękujemy też za wsparcie materialne i finansowe. Dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie i udział w Tęczowej Biesiadzie.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach z Ósmym Kolorem Tęczy!

Wydarzenie to było możliwe dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób.

Dziękujemy wolontariuszom ze szkoły w Białce: Gabrielowi Woroszyło, Sylwii Balbier, Gabrieli Krzemianowskiej, Marlenie Marciniuk, Weronice Mańko, Marioli Sposób, Milenie Bednarczyk i ich opiekunce Pani Agnieszce Lewczuk.

Dziękujemy wolontariuszom z ZSP Radzyń Podlaski: Katarzynie Rafalskiej, Katarzynie Hołownia, Katarzynie Koczkodaj, Monice Kaliszuk, Monice Zabłockiej, Agnieszce Golanko, Klaudii Burczaniuk, Ewelinie Antończuk, Natalii Kowalczyk, Karolinie Zień i ich opiekunce Pani Bożenie Kotowskiej.

Dziękujemy wolontariuszom z „Ósmego Koloru Tęczy” Annie Marczuk, Paulinie Masłowskiej, Gabrielowi Matejuk.

Dziękujemy dyrektorom i uczniom placówek, które przekazały przedmioty na aukcje, wszystkim pomagającym przy organizacji tego wydarzenia. Kłaniamy się także mediom informującym i wspierającym działania stowarzyszenia, oraz licznie przybyłym mieszkańcom Radzynia Podlaskiego i okolic.

Dzięki wsparciu wielu serc, ta marcowa niedziela była wydarzeniem niezwykłym. Lekcją kultury (mogliśmy poznać piosenki i obyczaje ludowe), pokory, ludzkiej wrażliwości i siły dobra. Mam nadzieję, że rodziny zmagające się na co dzień z niepełnosprawnością i wieloma trudnościami miały nad głowami Ósmy Kolor Tęczy.

Do Świąt Wielkanocnych jest jeszcze trochę czasu, dlatego niesprzedane dziś ozdoby będzie można nabyć w ramach mniejszych zbiórek. Chcielibyśmy, by zdobiły one domy mieszkańców, nie leżały bezużytecznie. Każda z nich jest jedyna i niepowtarzalna, to praca ludzkich rąk i serc. O możliwości kupna będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej.


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Astro

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Andrzej Marczuk

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test