ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Święty Mikołaj przyniesie…ciepło

Mimo problemów z brakiem ciepła (nie było go od kwietnia), z jakim borykaliśmy się w siedzibie stowarzyszenia, rozpoczęły się prace, związane z instalacją pieca, który da oczekiwaną miłą atmosferę.

„Ósmy Kolor Tęczy” ma już pełną dokumentację (ze wszystkimi uzgodnieniami), rozpoczętych w tym tygodniu robót. 

Stowarzyszenie wykonało projekt budowlany, uzyskało wszelkie potrzebne uzgodnienia (pozwolenie na budowę, decyzję konserwatora, opinię archeologa, wyznaczony jest kierownik budowy, wskazany wykonawca).

Zarząd Nieruchomości Wojewódzkich w Urzędzie Marszałkowskim, który dzierżawi nam budynek, wyraził zgodę na partycypowaniu w całym przedsięwzięciu (wziął na siebie połowę kosztów). Sfinansował zakup pieca wraz z całym oprzyrządowaniem (tzw. wkładem kominowym).

Pozostałe czynności – dokumentacja, montaż wziął na siebie „Ósmy Kolor Tęczy”. To m.in. efekt uzbieranych pieniędzy z przeznaczonego przez darczyńców na stowarzyszenie 1% podatku. – Dzięki temu możemy istnieć, funkcjonować i inwestować, rozwijać się – mówi Kazimierz Ostrowski, wiceprezes.

Całość przedsięwzięcia według kosztorysu inwestorskiego wynosi blisko 12 tys zł.( Koszty te ulegną pomniejszeniu w zależności od wykonywanych prac własnymi siłami)

Projekt nosi nazwę: „Budowa wewnętrznej instalacji gazowej w budynku socjalno-biurowym Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych”.

Prace będą polegać na montażu nowego gazowego pieca. Zewnętrzne prace to podłączenie się do istniejącej, sąsiadującej  z siedzibą skrzynki gazowej (oddzielne wejście). Nad całością prac czuwa wiceprezes zarządu, Stanisław Wiater.

Pokonaliśmy problemy i niedogodności – samo przygotowanie dokumentacji trwało prawie pół roku, ale mimo tego  siedziba stowarzyszenia tętni życiem. Odbywają się u nas warsztaty, szkolenia,wytępy teatru, spotkania autorskie ( przed nami jeszcze jeden wieczór w tym roku z ciekawym człowiekiem). Realizujemy założone projekty i kursy szkoleniowe.  Przed nami kolejne szkolenia i staże. 

-podsumowuje prezes, Sylwia Marczuk.


Kategoria: AKTUALNOŚCI Tagi: ,


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Jakub Hapka

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Piotr Niewęgłowski

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test