ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Relacja z Lisiowólki

Od ośmiu lat w Szkole Podstawowej w Lisiowólce działa SKO. Uczniowie oszczędzają, uczą się, ale też bawią. Od kilku lat podejmują różnorodne akcje, w tym także charytatywne. Dbając o środowisko zbierają makulaturę, pomagając Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie gromadzą nakrętki. W ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowali kiermasz bożonarodzeniowy dla Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy”. W tym roku szkolnym podeszli do tego z ogromnym rozmachem. Wszystko zaczęło się już w październiku, gdy Pani Marta Belniak, absolwentka szkoły, nauczyła uczniów i rodziców sztuki wyplatania z wikliny papierowej. Na specjalnym, cyklicznym spotkaniu, pod jakże wymownym tytułem – „Ludzie z pasją”, Pani Marta pokazała swoje cudeńka. Na kolejnym, już warsztatowym, spotkaniu pokazała uczniom i rodzicom jak tworzyć z papieru wianki, koszyki, szkatułki. Potem już było z górki. Na cotygodniowych warsztatach plastycznych grupa najwytrwalszych uczniów i rodziców próbowała swoich sił. Nawet maluchy z pierwszej klasy plotły choinki.

Dzięki wsparciu Proboszcza Parafii Pw. Św. Anny Księdza Romana Banasiewicza zorganizowano kiermasz pod kościołem w Wohyniu. Spakowane w pudła ozdoby musiało zawieźć kilka samochodów, bo było ich tak dużo. Na pięknie nakrytych białymi obrusami stołach ustawiono stroiki, świeczniki, bombki, choinki, aniołki…

Czas spędzony przez uczniów i rodziców w ten mroźny, grudniowy poranek obfitował w niesamowite przeżycia. Ludzie podchodzili, rozmawiali, pytali, kupowali, a czasem tak po prostu, gdy dowiedzieli się, że kiermasz jest dla potrzebujących podopiecznych z Radzyńskiego Stowarzyszenia „Ósmy Kolor Tęczy”, wrzucali datki!

Mnóstwo ciepłych słów i … ciepłej herbaty, bo dzień był niestety mroźny i wietrzny. Nie zabrakło jednak życzliwych ludzi, którzy przynieśli kilka termosów. Udało się sprzedać większość przygotowanych ozdób. Pozostałą część zakupili już w szkole rodzice oraz znajomi. Warsztaty trwały ponad dwa miesiące. Włączyli się w nie uczniowie, rodzice i nauczyciele. Oto długa lista tych, którzy mają gorące serce i ręce pełne zapału do pracy:

Kamila Kaźmiruk – klasa „0”, Julia Harasim – klasa I, Natalia Nast – klasa I, Julia Olszewska – klasa I, Kinga Kasiarz – klasa I, Liwia Mierzwińska – klasa I, Jakub Harasim – klasa II, Mateusz Olszewski – klasa III, Krystian Kaźmiruk – klasa III, Klaudia Harasim – klasa IV, Milena Siemionek – klasa IV, Emilia Nast – klasa IV, Alicja Worobiej – klasa V, Alicja Sałaj – klasa V, Natalia Oleszczuk – klasa V, Gabriela Wardziak – klasa V, Paulina Sałaj – klasa V, Anna Jaszczuk – klasa VI, Weronika Samociuk – klasa VI. Dziękujemy: Pani Monice Kasiarz, Pani Agacie Olszewskiej, Pani Renacie Nast, Pani Beacie Harasim, Pani Monice Kaźmiruk, Pani Renacie Mierzwińskiej, Pani Renacie Korczak, Pani Renacie Czeczko, Panu Robertowi Czeczko, Panu Krzysztofowi Olszewskiemu, Panu Grzegorzowi Kasiarz.

Specjalnie, gorące podziękowania należą się Pani Dyrektor Urszuli Kubaczyńskiej, która od wielu lat wspiera, pomaga i jak anioł stróż czuwa, by wszystko funkcjonowało jak należy!

I choć za oknem jeszcze śnieg, a karnawał się nie skończył, to już rozpoczęły się przygotowania do kiermaszu wielkanocnego. Ta sama wytrwała grupa rodziców i uczniów już tworzy koszyczki, pisanki, kurczaki. O czym osobiście mogli się przekonać przedstawiciele Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Prezes Wiesław Trykacz i Zastępca Sylwia Marczuk. Dziękujemy za zaproszenie na biesiadę i obiecujemy, że przygotujemy jeszcze więcej wielkanocnych koszyczków.


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Astro

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Jakub Cybulak

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test