ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Projekt „Chcemy być aktywni”

W siedzibie „Ósmego Koloru Tęczy” , w dni powszednie (w godz. 8.00-15.00) trwa szkolenie zawodowe: florysta. O jego założenia zapytaliśmy prowadzącego, Tomasza Iwanowa, mistrza florystyki.

W szkoleniu uczestniczą osoby z pewnymi grupami niepełnosprawnościami. Taki jest cel tego kursu – będą uczyć się różnych kompozycji florystycznych, z różnych działów. Zbliża się okres bożonarodzeniowy,  będziemy wykonywać stroiki, choinki, różne kompozycje o charakterze świątecznym. 

Uczestnicy nauczą się tworzyć bukiety, kompozycji w naczyniach.  – Wykonają niezbyt skomplikowany, ale  dekoracyjny bukiet ślubny – informuje prowadzący szkolenie.

Całe szkolenie trwa 120 godzin, czyli 3 tygodnie.  Zakończy się wewnętrznym egzaminem sprawdzającym oraz zewnętrznym (przed komisją z Izby Czeladniczej).

Na podstawie tego uczestnicy otrzymają pewne kwalifikacje w tym zawodzie. Grupa jest  chętna do pracy, bardzo zaangażowana. Jest progres jeśli chodzi o przynoszenie materiałów z natury. Nie sztuka wszystko kupić.

Ważne, by tworzyć kompozycje z naturalnych „składników”- gałęzi, orzechów, szyszek, kory, mchu itp. , a jedynie ozdobić ją elementami kupionymi. Ważne, żeby nauczyli się pracować na takim materiale.

Wszyscy mieszczą się w sali wykładowej, mamy miejsce, by trzymać potrzebne materiały do szkolenia. Mamy nadzieję, że to początek naszej współpracy z zarządem stowarzyszenia, którą oceniam bardzo pozytywnie.

-podsumowuje Iwanow.


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Jakub Hapka

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Maciej Ostrowski

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test