ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Pracowicie i z sercem

Od wielu już lat w Szkole Podstawowej w Domaszewnicy podejmowane są działania związane z akcjami charytatywnymi i szeroko pojętym wolontariatem. W bieżącym roku szkolnym placówka m. in. brała udział w ogólnopolskich projektach Góra Grosza i Szlachetna Paczka, zbierane są nakrętki na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci, a ciągła współpraca z wieloma Stowarzyszeniami przynosi wymierne efekty – kształtuje pozytywną postawę wobec cierpiących i uwrażliwia młodzież szkolną na potrzeby innych ludzi.

Realizowane w tym zakresie przedsięwzięcia dotyczą czasem odległych terytorialnie instytucji czy ludzi, ale też obejmują najbliższe tereny gminy, powiatu, czy województwa. Takim przykładem jest udział w zorganizowanym przez Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ÓSMY KOLOR TĘCZY koncercie w 2013 roku, a obecnie – przygotowanie eksponatów do charytatywnej aukcji na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych tego Stowarzyszenia.

Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w prace, wykazując nie tylko swoją empatię i zrozumienie dla potrzebujących, ale też ogromne zaangażowanie i kreatywność. Wyzwanie podjęły dzieci, rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

Wytwory mają różnorodny charakter – przygotowano głównie, zgodnie z porą roku, stroiki i ciekawe wielkanocne ozdoby świąteczne, ale też inne elementy do dekoracji wnętrz. Jedna z mam upiekła smaczne muffinki. Bardzo efektywnie prezentuje się zegar w oprawie skórzanej – oby nabywca, podczas aukcji, docenił trud pracy włożonej w jego wykonanie. Mamy nadzieję – mówi Pani Teresa Wierzchowska – dyrektor Szkoły w Domaszewnicy – że ze wszystkich zaoferowanych przez naszą placówkę „rzeczy” będą zadowoleni ich przyszli właściciele, gdyż są one nie tylko przedmiotami – dołożyliśmy do nich nasze serca.

Zofia Szczuchniak – nauczyciel ze SP w Domaszewnicy

W imieniu Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość, ogromne zaangażowanie i pomoc dla naszych podopieczny.

Zarząd Stowarzyszenia


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Astro

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Dawid Szczygielski

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test