ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Powstaje ścieżka sensoryczna

Przy parkingu siedziby stowarzyszenia trwają prace nad powstaniem zaplanowanej ścieżki sensorycznej im. Katarzyny Krupskiej-Grudzień.

Ścieżka sensoryczna to pewnego rodzaju tor przeszkód, którego funkcją jest stymulowanie zmysłu dotyku. Pośrednio wpływa on korzystnie na rozwijanie innych umiejętności, a co najważniejsze – jest świetną zabawą.

Zmysły umożliwiają nam odbiór bodźców pochodzących z otoczenia i naszego ciała, które następnie zostają zinterpretowane przez nasz mózg, aby uzyskać odpowiednią i zamierzoną reakcję organizmu.

Przetwarzanie sensoryczne jest procesem, który organizuje i uporządkowuje wrażenia do nas docierające, abyśmy mieli możliwość odnaleźć się w otaczającym świecie, prawidłowo w nim funkcjonować oraz uczyć się nowych umiejętności.

Podstawowymi zmysłami, które każdy nas zna są zmysły: dotyku, smaku, słuchu, wzroku i węchu. W rzeczywistości posiadamy jeszcze trzy inne, bardzo ważne – zmysł równowagi (inaczej układ przedsionkowy), który znajduje się w uchu wewnętrznym i dostarcza informacji o równowadze, grawitacji i przestrzeni oraz zmysł kinestetyczny (układ proprioceptywny), który przez mięśnie i stawy przekazuje informacje, gdzie i co robią poszczególne części naszego ciała.

Prawidłowy rozwój wszystkich zmysłów i ich współdziałanie odgrywają bardzo istotną rolę w procesie uczenia się i nabywania wielu podstawowych i ważnych umiejętności.


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Jakub Hapka

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Grzegorz Fijałkowski

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test