ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Pierwsze Walne Zebranie w Nowym Roku 2014

W niedzielę 16.02.2014 o godz.16.00 odbyło się pierwsze w tym roku Walne Zebranie Członków Radzyńskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Ósmy Kolor Tęczy”. Celem zebrania było podsumowanie minionego roku, oraz plan działania na rok 2014r.

Zebranie rozpoczął Prezes Wiesław Trykacz. Powitał wszystkich obecnych, podziękował Panu Bogu za opiekę nad stowarzyszeniem , za ludzi których spotkaliśmy w tamtym roku otwierających się na potrzeby naszych podopiecznych i nas – dzieląc się dobrym sercem, czynem i groszem, a następnie podziękował: członkom honorowym, zwyczajnym, rodzicom, obsłudze technicznej naszej strony internetowej, wszystkim członkom Zarządu, Komisji Rewizyjnej, Sądowi Koleżeńskiemu, oraz osobom udzielającym wsparcia z zewnątrz. Zwrócił przy tym uwagę, jak ważna jest jedność i porozumienie, jak wiele rzeczy- z pozoru niemożliwych, udało się dzięki zaangażowaniu wszystkich członków i „ludzi dobrej woli”.

Następnie członkowie Komisji Rewizyjnej – Joanna Bogusz i Wioletta Lipińska, odczytały protokół podsumowujący ubiegły rok działalności stowarzyszenia. Uchwała zamykająca budżet 2013 roku została przyjęta.

Kolejnym punktem obrad był plan działań stowarzyszenia na rok 2014:

Harmonogram integracyjno-kulturalny

1. Rozpoczęliśmy ten rok od 13.01.2014 włączeniem się w akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – finał w ROK przekazanie gadżetów od Stowarzyszenia na licytację

2. Dnia 8.02.2014 roku dzięki Międzynarodowej Akcji Charytatywnej przekazaliśmy paczki dla 200 dzieci w tym naszych podopiecznych ze stowarzyszenia

3. 2 marca 2014 odbędzie się koncert charytatywny „Tęczowa Biesiada” połączony licytacjami przedmiotów rękodzieła artystycznego. Imprezę tę szczegółowo omówiła członkini naszego stowarzyszenia- Aldona Sadowska. Ujawnię tylko, że niespodzianki przygotował Zespół Śpiewaczy „Niezapominajki” z Turowa. Pojawią się też inni wspaniali goście. Zapowiada się pięknie i pysznie. Więcej nie zdradzę.

Przy tej kwestii jednogłośnie podjęto uchwałę, iż 10% środków pieniężnych uzyskanych w wyniku licytacji zostanie przekazane na poszukiwania Piotra Bogdanowicza-radzyńskiego alpinisty, który zaginął 24 września 2013r. podczas zejścia z góry Kazbek w Gruzji (źródło: http://iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/4445-pomozmy-odnalezc-piotrka.html)

Pozostała kwota z licytacji zostanie przeznaczona na wsparcie rehabilitacji, wypoczynku, oraz niezbędną pomoc dla podopiecznych stowarzyszenia.

4. W marcu włączamy się tez do imprezy organizowanej przez Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim „Wielkie Wicie Palm Wielkanocnych” (dokładna data do ustalenia)

5. W kwietniu planowane jest Spotkanie Wielkanocne dla członków stowarzyszenia i ich rodzin (data i szczegóły do ustalenia)

6. Maj rozpoczniemy tanecznie. Planowane są dwa ważne wydarzenia:

Piknik rodzinny organizowany we współpracy z portalem „Iledzisiaj”

spotkanie integracyjne w Kopinie

Dokładne terminy wydarzeń do ustalenia

7. Kalendarium na miesiąc czerwiec to trzy atrakcyjne imprezy:

duży koncert charytatywny „Dzieci-Dzieciom”

Przyłączamy się do uczestnictwa w dwóch wydarzeniach:

Światowe Dni Rodziny

Noc Świętojańska (organizator Radzyński Ośrodek Kultury)

Dokładne daty nie są jeszcze znane.

8. Wakacyjny lipiec to:

Promocja ścieżki rowerowej

– Wycieczka do Warszawy (lub innego miejsca)

9. W pełni wakacji lipiec-sierpień planowane są:

Pięciodniowy wyjazd wypoczynkowo-rehabilitacyjny ( miejscowość i termin do ustalenia)

Ogniska integracyjne

10. Wrzesień-sportowo witamy jesień:

II Radzyńska Paraolimpiada

– Włączamy się też w trzecią edycję Dni Aniołów (organizator SOSW im Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim)

11. Na październik planowana jest wycieczka do Sanktuarium dziękczynno -błagalna za podopiecznych naszego stowarzyszenia oraz za ludzi którzy nam pomagają (miejsce do ustalenia)

12. Złapiemy w listopadzie oddech od wyjazdów, by w grudniu przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Podobnie jak w ubiegłym roku, spotkamy się przy wigilijnym stole w siedzibie stowarzyszenia.

Kalendarium zamyka Zabawa Choinkowa dla podopiecznych i ich rodzin.

Pozostałe działania wspomagające podopiecznych stowarzyszenia:

  1. Wykonanie podjazdu dla wózków inwalidzkich w siedzibie stowarzyszenia

  2. Zawiązywanie porozumień między zakładami pracy i placówkami oświatowymi do współpracy z naszym stowarzyszeniem

  3. Planowane stworzenie gabinetu lekarskiego

  4. Założenie biura doradztwa prawnego dla członków stowarzyszenia

  5. Rozbudowa strony internetowej

  6. Przygotowanie dokumentów do uzyskania Statusu Organizacji Pożytku Publicznego, co w konsekwencji oznacza możliwość odpisu 1% podatku dochodowego na rzecz stowarzyszenia

Plan działań na 2014 rok zatwierdzono w głosowaniu.

Uchwalono również wysokość miesięcznych składek na 2014 rok:

  • 5 zł od jednej osoby dorosłej w stowarzyszeniu

  • 6 zł jeżeli członkami stowarzyszenia są dwie osoby w jednej rodzinie (np. dwoje rodziców – po 3 zł)

W trakcie Walnego Zebrania przekazano również wiele istotnych informacji:

1. Prezes Wiesław Trykacz poinformował o prowadzeniu „Zeszytu Informacji”, czyli aktywności członków stowarzyszenia. Będą w nim zapisywane działania poszczególnych osób, aby sprawiedliwie dzielić zadania dla poszczególnych członków stowarzyszenia.

2. Wiceprezes Agnieszka Adaszek poinformowała o możliwości wpłacania składek na 2014 r

3. Kolejna informacja przekazana przez Prezesa to możliwość uzyskania wsparcia duchowego. W każdy ostatni piątek miesiąca na nasze spotkanie będzie przychodził ks. Mariusz Baran.

4. Grupa Wsparcia- Wiceprezes Agnieszka Adaszek przypomniała o cyklicznych piątkowych spotkaniach (co dwa tygodnie). O terminach spotkań informujemy na bieżąco na stronie internetowej www.osmykolor.pl

Agnieszka Adaszek dyżuruje również w poniedziałki w godz. 8.00-13.00 w siedzibie stowarzyszenia.

5. Prezes omówił również nowo udostępnione pomieszczenie, pełniące funkcję kuchni. Tam też został powieszony krzyż i obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, które podarował ks. Andrzej Kieliszek. Będzie to również miejsce piątkowych rozmów z ks. Mariuszem Baranem.

6. Wolne Wnioski min. omówienie przez Agnieszkę Adaszek anonimowych ankiet wypełnianych przez członków stowarzyszenia.

7. Zakończenie zebrania.

W Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia „Ósmy Kolor Tęczy” z dn. 16 lutego 2014 r wzięło udział 27 osób.

Przedstawiony plan działania to tylko wstępny zarys. Czekamy na Wasze sugestie, propozycje, uwagi. Dotyczy to zarówno miejsc i terminów wyjazdów, jak również kwestii dnia codziennego. Nie sposób domyśleć się potrzeb drugiego człowieka, ale wszystkie są równie ważne i wierzę, że razem łatwiej znaleźć rozwiązanie problemu.

Walne Zebranie to „burza mózgów” dla rodziców i osób dorosłych, natomiast gwar i radość dzieci, również były istotą tego spotkania. Pokój zabaw wypełnił się radością i uśmiechem.

Do pobrania: sprawozdanie merytoryczne, plan stowarzyszenia na 2014r


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Astro

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Agnieszka Bogusz

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test