ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Pielgrzymka do Częstochowy z Ósmym Kolorem Tęczy

W dniach 20-21 września 2013 (piątek –sobota) podopieczni Radzyńskiego Stowarzyszenia Ósmy Kolor Tęczy pojechali na wycieczkę do Częstochowy. Opiekunem i przewodnikiem duchowym był ks. Zdzisław Brzostkowski.

To była wyjątkowa wyprawa, z uwagi na specyficzny cel, długą podróż i niepewną pogodę. Pełni nadziei i obaw jednocześnie wyruszyli w piątkowy poranek, tuż po 6.00.

Plan pielgrzymki był ambitny:

  • Obiad w gościnnych progach Domu Rekolekcyjnego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a’ Paulo ok. godz.14.00

  • Droga Krzyżowa na Wałach

  • Msza Święta w Jasnogórskim Sanktuarium

  • Powrót do Domu Rekolekcyjnego na krótki odpoczynek

  • Apel Jasnogórski o godz. 21.00

Na twarzach rodziców i opiekunów. widać było ogromną nadzieję i skupienie. Dzieci instynktownie wyczuły nastrój i wykazywały dużą dozę cierpliwości, spokoju. Poddały się nastrojowi i cierpliwie podążały za dorosłymi. Czas się zatrzymał…

Na Apel Jasnogórski poszli nieliczni. Dzieci były zmęczone

Sobotni poranek zaczął się wcześnie. Bagaże spakowane już o 8.00 rano. Ostatnie chwile w Częstochowie (czas na zakup pamiątek dla rodziny, bardzo osobistą modlitwę) i udaliśmy się do Sanktuarium w Gidlach -40 km od Częstochowy.

Cuda za sprawą Matki Boskiej Częstochowskiej znamy od dziecka. Nawet jeśli nie byliśmy, to z opowieści rodziców i dziadków, lecz o Matce Bożej Gidelskiej większość słyszy po raz pierwszy. W sobotnie popołudnie uczestnicy wycieczki mogli usłyszeć historię najmniejszej, bo mierzącej zaledwie 10 cm figurki.

Po szczegóły odsyłam do strony sanktuarium

Msza Święta, zwiedzanie sanktuarium i zakup pamiątek.

W drodze powrotnej opadają emocje, ale przychodzi czas na rozmyślania. Nie udało się zobaczyć wszystkiego, ale nie o widok tu chodzi, a o przeżycia duchowe.

Może ktoś zapyta – po co takie trudy i tak chorym dzieciom? Ja już znam odpowiedź. Pojechali po siłę na kolejne dni, z wdzięcznością za doznane dobro, z prośbami – by gorzej nie było. Mam nadzieję, że wszystkie intencje i modlitwy zostaną wysłuchane.

Marta Świć


Kategoria: WYDARZENIA Tagi: ,


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Astro

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Marek Młynarczyk

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test