ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

„Nowy Obraz Ekonomii Społecznej na Lubelszczyźnie” – relacja z konferencji

W dniu 16 października 2014 roku Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny zorganizowała w Krainie Rumianku w Hołownie konferencję pt. „Nowy Obraz Ekonomii Społecznej na Lubelszczyźnie” podsumowującej realizację projektu „Budowanie Nowoczesnego Sektora Ekonomii Społecznej na terenie województwa lubelskiego”. Konferencja nietypowo odbyła się w stodole specjalnie przystosowanej na takie okoliczności. Samą konferencję otworzył zespół Rumenok, który zaśpiewał 2 ludowe pieśni po czym Marian Gil – koordynator projektu powitał gości. Dalej w programie konferencji odbyły się wykłady Iwony Kędziery z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie o tematyce „Ekonomia społeczna na Lubelszczyźnie” oraz Wojciecha Bylickiego – Prezesa Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie na temat „Tworzenie miejsc pracy w podmiotach ekonomii społecznej jako szansa na rozwój społeczności lokalnej i przeciw działanie wykluczeniu społecznemu. W międzyczasie gości zabawił niezwykły występ grupy cyrkowej „Mali Wytrwali” prowadzonej przez Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Wsi Lubelskiej z Zaliszcza, który zachwycił wszystkich gości. Pod koniec konferencji Marian Gil – koordynator projektu „Budowanie Nowoczesnego Sektora Ekonomii Społecznej na terenie województwa lubelskiego” podsumował działania projektowe i przedstawił osiągnięcia Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny. W czasie wystąpienia koordynatora projektu Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielowie częstowała przybyłych gości tortem specjalnie przygotowanym na tą okazję. Konferencję zakończył pyszny poczęstunek w formie szwedzkiego stołu przygotowany przez Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego (było m.in. zupa dyniowa, pieczeń po staropolsku z kluskami śląskimi, skrzydełka, jaja po wiedeńsku, wytrawne babeczki, nadziewane szczupaki, różne rodzaje sałatek itp.).

Dodatkowo podczas konferencji odbyła się Giełda Inicjatyw Społecznych podczas której wystawiało się 10 Podmiotów Ekonomii Społecznej:

  1. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chmielowa, Korony, Marianówki;

  2. Stowarzyszenie Jedności Wsi Branica Suchowolska;

  3. Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Wsi Lubelskiej;

  4. Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego;

  5. Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielowie;

  6. Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Parczewie;

  7. Warsztat Terapii Zajęciowej w Kolembrodach;

  8. Stowarzyszenie Przyjaciół Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim „RAZEM”;

  9. Radzyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „ÓSMY KOLOR TĘCZY”;

  10. Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych SIL w Lubartowie.

Wszystkie wyżej wymienione organizacje miały swoje stoiska z najróżniejszymi produktami od ciast, zdrowej żywności po produkty rękodzielnicze. Zachwycały swoją kreatywnością, pomysłowością i przede wszystkim umiejętnościami. Dodatkowo podczas konferencji wszystkie te Podmioty Ekonomii Społecznej przedstawiały i prezentował się wszystkim przybyłym gościom.

Niezwykła atmosfera konferencji przeniosła wszystkich na staropolską piękną wieś. Konferencja w stodole w pięknym rumiankowym krajobrazie i domowej roboty ciasta, desery, chleb, ser, mięso oraz wszystkie te niezliczone rękodzielnicze wyroby przygotowane przez Stowarzyszenia które kultywują tradycje przypomniały jak piękna jest polska wieś.

Ewelina Dębowczyk


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Astro

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Maciej Ostrowski

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test