ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Międzynarodowa Akcja „Gwiazdkowa Niespodzianka” w Radzyniu Podlaskim

Gwiazdkowa Niespodzianka” to międzynarodowa akcja charytatywna bowiem swoim zasięgiem obejmuje ponad 100 krajów świata i polega na przekazaniu paczek świąteczno – noworocznych dla dzieci z rodzin ubogich i potrzebujących pomocy. Akcja ta ma wymiar ekumeniczny bowiem w to dzieło zaangażowanych jest wiele kościołów chrześcijańskich z różnych denominacji. Głównym przesłaniem tej akcji jest niesienie miłości Jezusa Chrystusa dla każdego dziecka.

W sobotę 8.02.2014 roku w sali Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim zorganizowana została ta akcja. W naszym mieście organizatorem akcji był Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim, którego Pastorem jest Tomasz Mańko. Przekazali Oni paczki dla około 200 dzieci z terenu powiatu radzyńskiego. Wśród nich także dla podopiecznych z naszego stowarzyszenia. Przy akompaniamencie gitary dzieci uczyły się piosenek z pokazywaniem o przesłaniu religijnym, Dobra Nowina – głoszona zawsze w tej akcji, przekazywana była w formie zabawy. W piosenki były wplecione zagadki oraz pouczające scenki rodzajowe – „Jeżeli ja chciałabym być kochana” i „Ręce”. Do wspólnej zabawy między innymi w Kalambury zostali zaangażowani również dorośli. Wszystko po to, by uświadomić sobie, że na świecie istnieje dobro i zło – tylko od nas zależy, którą drogą podążymy.

W ramach akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka” podopieczni otrzymali paczki od dzieci z Niemiec.

Te paczki przekazały dzieci – dzieciom. Najpiękniejsze co mają, szczere pragnienie podzielenia się posiadanym dobrem. Jeżeli dziecko z Niemiec dzieli się choćby słodyczami z kolegą z Polski, którego przecież nie zna – to znak czystego serca.

Mamy nadzieję, że każdy w tych paczkach odnalazł dobro, że były one powodem do uśmiechu dla podopiecznych i ich rodzin.

Dziękujemy bardzo za niezapomniane sobotnie popołudnie.

Marta Świć – Redaktor Naczelny


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Astro

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Izabela Wiater

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test