ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Koncert Charytatywny „Dzieci Dzieciom”

2 czerwca 2013

To była wspaniała niedziela w kinie Oranżeria w Radzyniu Podlaskim, trudno było znaleźć wolne miejsce. Wszystko za sprawą koncertu dla naszych podopiecznych.

Start godz. 16.00

Impreza rozpoczęła się hymnem Jacka Musiatowicza ”Ósmy Kolor Tęczy”. Odtworzonym z komputera, ponieważ wykonawca nie mógł być na koncercie.
Następnie zgromadzonych gości powitali Prezes Wiesław Trykacz i członkini stowarzyszenia – Agnieszka Adaszek.
„Mamy również nadzieję, że mieszkańcy , zabiegani na co dzień , znajdą chwilę na wspólną zabawę i zobaczą, że nie istnieją dwa światy: osób zdrowych i niepełnosprawnych, ale że jest jeden i każdy ma w nim swoje miejsce”- powiedziała Agnieszka Adaszek.
Szczególne podziękowania zostały skierowane do Proboszcza Parafii Św. Trójcy- ks. Andrzeja Kieliszka, Burmistrza Radzynia Podlaskiego- Witolda Kowalczyka oraz Wójta Gminy Radzyń Podlaski- Wiesława Mazurka. Tym osobom nadano tytuł „Honorowego Członka Radzyńskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ósmy Kolor Tęczy”.
W zamian za pamiątkowe przesłanie z logo Stowarzyszenia, można było wrzucić „grosik” do puszki. Zebrane środki zostaną przekazane na wakacyjny turnus rehabilitacyjny.

Następnie rozpoczęły się występy artystyczne.
Jako pierwsi, zachwycili publiczność uczniowie ze Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Wystąpiła sekcja skrzypcowa, akordeoniści oraz sekcja gitarowa. Wraz z Wice Prezes Marią Zegar, szczególnie wzruszyłyśmy się , gdy zagrano na skrzypcach melodię z filmu „TITANIC”. My kobiety już tak mamy 🙂
Wspaniały był też Zespół Pieśni i Tańca „Ulaniacy” z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie. Dzieci śpiewały i tańczyły w przepięknych strojach ludowych. Rodzice mieli okazję przypomnieć sobie dziecięce lata, słuchając starych ludowych piosenek min: „ Zasiali Górale…, „Czerwone Jabłuszko…” i innych. Dzieci być może te utwory dopiero poznają. To dobrze, że młodzi chcą kontynuować tradycje i przypominają repertuar naszych dziadków. Zabawa była przednia, występy piękne, o czym można się przekonać oglądając relację fotograficzną.
Na zakończenie koncertu, przypadło mi w udziale podziękować wykonawcom, publiczności i osobom zaangażowanym w organizację koncertu. O sobie pisać niezręcznie, więc przejdę do ostatniego punktu.
Był nim poczęstunek dla wszystkich wykonawców , podopiecznych stowarzyszenia, wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy pomagali przy organizacji koncertu.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólnie spędzony czas, zaangażowanie i każdą złotówkę.

Marta Świć


Kategoria: WYDARZENIA Tagi: ,


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Astro

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Marek Młynarczyk

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test