Kolejny dzień pełen aktywności, integracji i dobrej energii!

Dzisiejszy dzień dostarczył naszym uczestnikom wielu pozytywnych emocji, nowych doświadczeń i okazji do wspólnego spędzenia czasu.

W godzinach porannych w siedzibie naszego stowarzyszenia odbyło się spotkanie profilaktyczne realizowane w ramach zadania „Aktywnie bez nudy – wybieram zdrowie”, dofinansowanego przez Urząd Miasta Radzyń Podlaski.

Gościliśmy Panią Beatę Żyłkę z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, która rozmawiała z uczestnikami o zdrowym stylu życia, odpowiedzialnych wyborach oraz sposobach radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami bez sięgania po używki. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i wspólnej rozmowy na ważne tematy.

Po części edukacyjnej przyszedł czas na integrację. W wydarzeniu uczestniczyli wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu Podlaskim oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Białce wraz z nauczycielami. Młodzież przygotowała gry, zabawy i animacje, które zaangażowały wszystkich uczestników. Dużą atrakcją był również dmuchaniec, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem i sprawił uczestnikom wiele radości. Nie zabrakło także wspólnego grillowania, rozmów i budowania nowych przyjaźni.

Popołudniu odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Ruch i taniec – aktywna promocja zdrowia osób z niepełnosprawnościami”, dofinansowanego przez Powiat Radzyński. Zajęcia prowadziła instruktorka Julita Krasuska.

Podczas spotkania uczestnicy z entuzjazmem brali udział w ćwiczeniach i układach tanecznych. Każdy mógł wykazać się aktywnością, poczuciem rytmu i zaangażowaniem. Wspólny taniec był nie tylko doskonałą formą ruchu, ale także okazją do integracji, rozwijania pewności siebie i dobrej zabawy.

To był dzień pełen uśmiechu, aktywności i pozytywnej energii. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, nauczycielom, opiekunom i wolontariuszom za stworzenie tak wyjątkowej atmosfery!