ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Dziś 15 października, a więc Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Pierwsze obchody na międzynarodową skalę odbyły się w 1970 r. Celem obchodów tego dnia jest uświadomienie całemu społeczeństwu, iż osoby z niepełnosprawnością wzroku są wśród nas, że chcą żyć tak jak wszyscy – bez ograniczeń.

W Polsce święto obchodzone jest 13 listopada, w dzień urodzin francuskiego pedagoga Valentina Hauya, założyciela pierwszej szkoły dla niewidomych w Paryżu. Jednak wszelkie akcje informacyjne dotyczące tego dnia organizowane są właśnie w październiku. J

edną z nich, niezmiennie jest kampania Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży  Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Visus Supremus pn. „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”.

Cele, które kampanii przyświecają to, m.in. Kształtowanie postaw społecznych opartych na tolerancji i empatii wobec osób z niepełnosprawnością wzroku, zwiększenie ich integracji ze środowiskiem lokalnym, zapobieganie wykluczeniu społecznemu, ale przede wszystkim przygotowanie społeczności do udzielenia właściwej pomocy osobom z dysfunkcją wzroku. Kampania, w dużej mierze jest skierowana do dzieci ze szkół i przedszkoli, gdzie w trakcie zajęć prowadzone są pogadanki, a placówka biorąca w niej udział otrzymuje certyfikat.

Z naszej strony, wszystkim osobom z niepełnosprawnością wzroku, życzymy by ich świat był piękny i kolorowy, by czerpali z życia całymi garściami i nigdy w nie nie zwątpili.


Kategoria: WYDARZENIA Tagi:


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Jakub Hapka

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Andrzej Marczuk

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test