ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Turnus wczasowo-rehabilitacyjny – relacja

W dniach 25.07.2013  -07.08.2013 odbył się turnus wczasowo - rehabilitacyjny dla podopiecznych stowarzyszenia Ósmy Kolor Tęczy. Dzieci (wraz z rodzicami) wyjechały 25.07.2013  do Ośrodka Astur w Okunince/ k. Włodawy. Jest on przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych i posiada wpis do rejestru Ośrodków Rehabilitacyjno - Wypoczynkowych. 
Na ten wspólny wyjazd dzieci czekały bardzo długo. Dla wielu z nich wspólna podróż autokarem to już wielka frajda. Mogły spędzić ze sobą dużo czasu bawić się w bezpiecznym, pozbawionym barier miejscu i korzystać z uroków Jeziora Białego. Organizatorzy i rodzice bardzo się starali zorganizować czas, by wypełnić dzień różnymi atrakcjami. Po śniadaniu dzieci zaczynały zajęcia rehabilitacyjne według zlecenia lekarskiego (po badaniu lekarskim w dniu przyjazdu). Następnie korzystały z atrakcji ośrodka: rowerów wodnych, zabaw na plaży, kapieli w jeziorze. Odbyły się wycieczki do Włodawy, huty szkła, Kodnia. Nie obyło się też bez wypraw na lody do Okuninki. Dzieci, mimo niepełnosprawności, również potrzebują ruchu i aktywności, dlatego bardzo wiele radości sprawiły im organizowane dyskoteki i ogniska (na początek i koniec turnusu). Mogły się lepiej poznać, śmiać, śpiewać i bezpiecznie bawić. Był to dla nich czas beztroski i zabawy, akceptacji i nawiązywania nowych przyjaźni.
Dziękujemy organizatorom ośrodka za stworzenie bezpiecznych warunków, życzliwość i smaczne posiłki. 
Ten wyjazd był możliwy dzięki hojności mieszkańców Radzynia Podlaskiego i okolic oraz sponsorów, którzy wsparli stowarzyszenie przy okazji organizowanych koncertów i kwest. Niech zapłatą za dobre serca będzie uśmiech naszych podopiecznych. Dziękujemy serdecznie.
Mam nadzieję, że energia pozyskana w ramach tego wypoczynku da dzieciom i rodzicom siły na zbliżający się rok szkolny. Już niedługo powrócą do swoich zajęć, lekcji i terapii rehabilitacyjnej. 
Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu już w krótce.

Marta Świć


Kategoria: AKTUALNOŚCI, WYDARZENIA


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Astro

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Kamil Marciniuk

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test