ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Nasze plany i marzenia

Początek roku sprzyja podejmowaniu postanowień, snuciu planów i marzeń. Postanowienia zależą od nas samych, cech charakteru. Plany od wielu czynników, natomiast marzenia są dla każdego i nic nie kosztują.

Jak mówi stare przysłowie:  „trzeba marzyć, żeby się mogło zdarzyć”. Natomiast inna maksyma głosi: „ marzeniami i dobrymi chęciami piekło wybrukowane”. Najlepszy jest złoty środek – mieć marzenia na miarę planów i postanowień.

Moje plany dotyczą oczywiście placówki, którą mam zaszczyt kierować od kilku lat, czyli Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych ”Ósmy Kolor Tęczy”. Praca w stowarzyszeniu to moja misja i powołanie. Jako rodzic dziecka niepełnosprawnego, śmiało mogę powiedzieć innym rodzicom w podobnej sytuacji –  dziecko niepełnosprawne jest błogosławieństwem.

Razem z moimi współpracownikami (zastępcami) stowarzyszenia wszystko, co robimy na rzecz osób niepełnosprawnych robimy charytatywnie –  chcę to podkreślić z całą mocą i siłą.

Ponieważ spotykamy się czasami z zarzutami , że otrzymujemy za to wynagrodzenie, powtórzę raz jeszcze – pracujemy społecznie i to nas uskrzydla.

W tym momencie składam serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nam pomagają. Bez Was wiele rzeczy byłoby niemożliwych. Mam nadzieję, że dobro, które Państwo ofiarowaliście nam wróciło do Was, bo warto pomagać. To cecha dana ludziom wrażliwym i szlachetnym.

Na 2020 rok  nasze stowarzyszenie  ma wiele planów. Chcemy kontynuować cykl spotkań z ciekawymi ludźmi dotkniętymi niepełnosprawnością. Pragniemy, aby „świat” o nich usłyszał i nie zapomniał.Ten świat to nasza lokalna społeczność, sąsiedzi, znajomi, koleżanki i koledzy z pracy.

Nasza obecność i pamięć jest obowiązkiem ,ale i połową sukcesu do zaakceptowania życia osób niepełnosprawnych. Naszym marzeniem –  na miarę możliwości –  jest zaprojektowanie i wykonanie maleńkiego amfiteatru w ogrodzie, gdzie mogłyby się odbywać przeglądy i festiwale twórczości osób niepełnosprawnych z miasta i regionu. Będziemy szukać sponsora strategicznego na przeprowadzenie tej inwestycji. Już są prowadzone rozmowy z dawnymi mieszkańcami naszego miasta, którzy chcieliby wspomóc tą inwestycję.

Od maja rozpoczynamy w naszym pięknym ogrodzie majówki na kocykach. O tej akcji będę Państwa informować na bieżąco. W okresie wakacyjnym myślimy o zorganizowaniu półkolonii (nie tylko dla osób niepełnosprawnych). Propozycje są bardzo ciekawe i atrakcyjne . Już samo sąsiedztwo radzyńskiego pałacu, ścieżki rowerowej, stawów, rzeki jest dobrodziejstwem losu. Prowadzimy rozmowy ze studentami na kierunku Animacja Kultury, aby odbywali u nas praktyki studenckie.

Naszym ogromnym marzeniem jest zagospodarowanie budynków po garażach i zorganizowanie tam pracowni do terapii zajęciowej. Na wiosnę dokonamy kosztorysu i oczywiście będziemy szukać środków na adaptację tych pomieszczeń na całoroczną działalność.

Z racji doskonałego położenia, będziemy starać się o wejście w kooperację z ludźmi z pomysłami i inicjatywą na udostępnienie placu od strony ścieżki rowerowej w soboty i niedziele na prowadzenie działalności gospodarczej. Sami też chcemy prowadzić wypożyczalnie sprzętu sportowego za drobną opłatą. Taki sprzęt mamy już obiecany. Będziemy też organizować sobotnie potańcówki na trawie, ponieważ chcemy żeby nasze stowarzyszenie żyło przez cały rok.

Funkcja prezesa stowarzyszenia to przede wszystkim scalanie wszelkich inicjatyw. Trzeba być dobrym organizatorem i menadżerem, ale także znać potrzeby i psychikę osób niepełnosprawnych.

Jedno z takich marzeń na 2020 rok dotyczy mnie samej, chciałabym jeśli się uda ( przede wszystkim zależy to od środków i czasu)rozpocząć naukę na kierunku pedagogika specjalna, aby pogłębić wiedzę i móc bardziej służyć podopiecznym.

Drodzy Państwo, nasi przyjaciele nie bądźcie obojętni na los osób niepełnosprawnych, starszych i potrzebujących. Liczymy na Państwa pomoc, wsparcie i współpracę.

Mam nadzieję, że nasz samorząd nie zostawi nas samych sobie, a uwzględni naszą obecność w społeczeństwie. Siła jest tylko wtedy, gdy ludzie potrafią się jednoczyć działając razem , szanując się nawzajem.

Zaglądajcie Państwo na naszą stronę www.osmykolor.pl , przychodźcie na nasze spotkania i imprezy, bądźcie z nami.

Niech Nowy 2020 rok, ogłoszony Rokiem Św. Jana Pawła II (którego także dotknęła niepełnosprawność) będzie rokiem wyjątkowym i obfitującym w człowieczeństwo.

Sylwia Marczuk

prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia

Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

„Ósmy Kolor Tęczy”


Kategoria: AKTUALNOŚCI Tagi: ,


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Jakub Hapka

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Anna Szczerba

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test