ÓSMY KOLOR TĘCZY

RADZYŃSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

RSS 2.0

Przekaż nam 1,5% podatku

KRS 0000440013

Wesprzyj rodzica dziecka niepełnosprawnego

Chcesz zrobić coś NAJLEPSZEGO dla chorych dzieci? WESPRZYJ ICH RODZICÓW bo to my jesteśmy kołem napędowym całego ich życia! Być może w ten sposób Twoje życie odzyska swój blask… nabierze sensu.

MIEJ ODWAGĘ BYĆ PRZYJACIELEM RODZICA DZIECKA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

1. Nie mów mi: „wszystko będzie dobrze”, bo nikt nie wie, co się może wydarzyć. Te najtrudniejsze doświadczenia też mogą nadejść… Zapewnij mnie, że nawet wtedy, po prostu będziesz ze mną.

2. Jeśli dopiero dowiedziałem się o chorobie mojego dziecka, bądź dla mnie cierpliwy… A za jakiś czas będę potrzebował byś wkradł się do mojego świata. Przyjdź i pomilcz ze mną, lub wysłuchaj bez oceniania i bez mówienia: „musisz być silny, dasz radę”! To trudne bo zdarza mi się nie mieć sił na wstanie rano z łóżka, a co dopiero na walkę, która wiem, że tak szybko się nie skończy.

3. Przypominaj mi, proszę, że w tym wszystkim ja też jestem ważny, że muszę znaleźć odrobinę przestrzeni, która nie dotyczy choroby, przypominaj mi o moich pasjach, zainteresowaniach.

4. Przynajmniej raz w miesiącu wyciągnij mnie z domu, wyrwij nawet siłą! Zabierz do kawiarni, na wino, na spacer i nie rozmawiajmy wtedy o chorobie dziecka, chyba że akurat będę tego potrzebował…

5. Kiedy jest naprawdę źle, płacz razem ze mną, lecz pamiętaj współodczuwanie nie jest odczuwaniem litości.

6. Doceniaj, zauważaj i mów mi o postępach, jakie widzisz u mojego dziecka!

7. Zdobądź się na akceptację mojego dziecka, jakiekolwiek by nie było, jest częścią mnie. Tak wielu ludzi unika teraz kontaktu ze mną, przestało mnie odwiedzać, zapraszać, telefonować. Akceptacja, nie jest tolerancją, to coś więcej.

8. Przypominaj mi, że jestem przede wszystkim rodzicem, a moje dziecko nie jest zlepkiem chorób i wyzwań do pokonania! Zapominam o tym tak często.

9. Bądź praktycznym przyjacielem, możesz na przykład: pomóc szukać mi odpowiedniej fundacji (zrobić wywiad) i wybrać te najodpowiedniejsze. Możesz wesprzeć mnie szukając formy pomocy finansowej dla mojego dziecka: organizacja festynów, koncertów, loterii fantowych, 1%…

10. Pytaj, jakiej pomocy potrzebuję w danym momencie. Pytaj i bądź wytrwały w zdobywaniu odpowiedzi! Przypominaj mi, że proszę o pomoc nie dla siebie, tylko dla kogoś niezwykle bezradnego i słabego.

11. Gdybyś czasem został z moim dzieckiem… mógłbym czasem pozbierać myśli, nabrać dystansu…

Ja w zamian za to postaram się pamiętać, że ty również masz swoje problemy, swoje życie, swoje radości i okazywać ci że moje nie są najważniejsze. Jesteś dla mnie ważny i jesteś mi BARDZO POTRZEBNY, nawet gdy wydaje ci się, że mówisz o „pierdołach”, bo niby ja to mam prawdziwe problemy. Jak ja czasem potrzebuję posłuchać i pogadać  o „pierdołach”…


Kategoria: PORADY


Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 18
Jakub Hapka

Warning: Undefined variable $author_ID in /home/server592969/ftp/wp-content/themes/rainbow/single.php on line 20

Nasi podopieczni

Anna Szczerba

ZOBACZ WIĘCEJ

ZOBACZ WSZYSTKICH PODOPIECZNYCH

Przekaż 1,5% naszej organizacji

Wspiera nas Varico

Agencja Marketingu Biznesowego B2B Connection

test